Dýně hokkaido a halloween


Také se specializujeme na pěstování dýní již od semínka. Na naší plantáži od jara do podzimu volně roste několik druhů dýní.

Nejdete u nás :

  • dýně hokkaido ( nejčastěji se používá v kuchyni, dají se z ní vykouzlit velice chutné pokrmy )
  • dýně halloween ( k výrobě kompotů, ale především k dekorativnímu vyřezání strašidel k HALLOWEENu )
  • okrasné dýně ( dýně jsou malé a po usušení slouží převážně k dekoraci )

 

Jak to u nás vypadá


DÝNĚ HOKKAIDO

V podzimním čase na naší plantáži dozrávají dýně Hokkaido. Váží běžně 0,7 - 2,5 Kg, jsou v barvě žluté až sytě oranžové, bělavé stříbrnéaž tmavě zelené. Dužinu mají tvrdou a oranžovou. Má nasládlou chuť podobnou chuti brambor. V kuchyni s ní můžete kouzlit (polévky, zapečená jídla, saláty, moučníky, dušené pokrmy s masem, obalované plátky, kroketky a podobně).

V suchém sklepě vydrží dýně Hokkaido asi půl roku a její obsah vitamínů a cukru se během skladování zvyšuje.

 

Prospěšnost zdraví

Dýně Hokkaido je bohatá na vitamíny a minerální látky, zastoupeny jsou: vápník, hořčík, fosfor, draslík, vápník, betakaroten a vitamíny A, B, C. Léčivé účinky dýně Hokkaido, která je opravdovou vitamínovou bombou, jsou přímo zázračné. Pomáhá při onemocnění slinivky břišní, sleziny, žaludečních potížích, ale také při poruchách ledvin a srdečních potížích. Má močopudné účinky a obsažené látky bojují proti hlístům, roupům a škrkavkám. Konzumace dýně Hokkaido je vhodná i pro diabetiky, opražená semínka napomáhají pánům při potížích s prostatou. Pro nízký energetický obsah, vysoký obsah vlákniny a detoxikační účinky je dýně Hokkaido vhodná i jako součást jídelníčku při redukční dietě.